Fet Skiklubb Inviterer små og store til Fet KarusellOm vær og føreforhold tillater det vil det bli arrangert til sammen 5 karusellrenn, for alle års klasser.

Flexistart:

På grunn av økende interesse, fortsetter vi fra i fjor opplegget for de minste klassene, som gjør at vi kan starte tidligere på kvelden. Vi kaller det flexistart for aldersgruppe t.o.m 7 år, f. 2009. De får et start nr. som de beholder hele sesongen. De vil da starte fortløpende fra kl. 18:30.

Påmelding:

Forhåndspåmelding på www.fetskiklubb.no. Velg Karusellrenn i venstre-menyen. Du melder på og betaler direkte på skiblubbens internettsider. Man kan også melde seg på og få startnummer (t.o.m 7år) på Hvalstjern noen dager før første renn dvs. Mandag 25. januar kl. 18:00-20:00. Startkontingent kr. 200,- for alle renn.

Ved spørsmål, kontakt Oddvar Hagen (911 53 921). Etteranmelding på ski stadion fra kl.17:30 til 18:15 løpsdagen.

Du vil da være på startlista for alle renn, og trenger bare å møte til utdeling av startnummer (fra 8 år) som er 18:30. Rennet for alderbestemte klasser fra 8 år f. 2008 starter kl.19:00. Premie til alle som deltar i minst 3 av 5 renn.

Datoer for Fet karusellen er:

  • Onsdag 27. januar – fristil
  • Onsdag 3. februar – klassisk
  • Onsdag 10. februar – fristil (Sp. Bank Karusell med egen premieutdeling samme dag)
  • Onsdag 17. februar – klassisk
  • Onsdag 2. mars – fristil

Selv om det står fristil, vil det være oppkjørt løype for alle som vil gå klassisk.

Premieutdeling:

Det vil bli arrangert egen klubbkveld med premieutdeling på Dalen skole søndag 3. april

  • Kl. 1630 for de under 8 år med flexistart.
  • Kl. 1800 for 8 år og eldre.

Flere arrangement på Hvalstjern i 2016:

  • Lørdag og søndag 16. og 17. januar, Fetrennet, kretsmesterskap i skiskyting
  • Søndag 14.. februar Hvalstjernsprinten – langrenn
  • Søndag 6. mars Madshus sprinten sprintstaffett

Kontaktpersoner: Oddvar Hagen: 91153921 eller Ole Kr. Amundsen: 911 62 044

Ski info 2016 kan du laste ned fra klubbens hjemmeside.

Blir det endringer i renndatoer pga. vær og føre etc. blir det annonsert her.

Informasjon om status i lysløypa & turløypene finner du på hjemmesiden. Lyset i lysløypa er på mandag til torsdag kl.17.30 – 21.30. Fet Kommune kjører turløyper på uke dager og skiklubben har løypevakt i helgene.

Informer dine ski venner.

www.fetskiklubb.no

Med ski hilsen

Fet Skiklubb

Kommentarer

kommentarer

Forfatter: Roger Wangberg

Utvikler bak Fetskolene.net

Del denne artikkelen på
Start chat
1
Hei! Takk for at du besøker oss! Trykk på knappen under for å starte en chat.

Start chat